Moj doživljaj ovogodišnjeg LiDraNa

Ove se godine međuopćinski LiDraNo održao 20.siječnja u OŠ Josipa Antuna Čolnića u Đakovu.Iz moje su škole na ovogodišnjem LiDraNu sudjelovali:dramska skupina pod vodstvom učiteljice Ivane Arambašić,

literarna skupina pod vodstvom učitelja Adama Rajzla i novinarska skupina pod vodstvom učiteljice Katarine Blažević.Dramska je skupina pripremila predstavu Djevojčica s upaljačima. Lliterarnu su skupinu predstavljale učenice Matea Belir (8.b) i Marija Ferić(5.r). Matea je našu školu zastupala prekrasnom lirskom ljubavnom pjesmom Sanjam te,a Marija haiku pjesmama pod zajedničim nazivom Duge.Ja sam,kao članica novinarske skupine,za LiDraNo napravila intervju s učiteljicom Anom Šimunec pod nazivom Vječno mlada.

U spomenutu smo školu krenuli već rano ujutro i stigli prvi. Kad smo stigli,dobili smo svoju učionicu u kojoj smo mogli ostaviti stvari i pripremati se za  nastupe. S nama su u učionici bili i učenici iz Budrovaca. U početku nije bilo puno ljudi,ali se kasnije škola ispunila sudionicima LiDraNa.Bilo je puno škola:domaćini,OŠ Ivana Brlić Mažuranić Strizivojna, OŠ Budrovci iz Budrovaca, OŠ Drenje iz Drenja, OŠ Vladimir Nazor Đakovo, OŠ Ivan Goran Kovačić Đakovo…

Mene,koja sam trebala nastupati, hvatala je mala trema. Kad je došlo vrijeme da izložim svoj rad,trema je prošla jer nisam bila prva na redu. Sve je dobro prošlo. Moja prijateljica Dona i ja bile smo jako uzbuđene i znatiželjne.Kad je prošlo moje izlaganje, dolje u hodniku smo gledale nastupe dramskih skupina. Moram istaknuti da je bilo jako dobrih predstava. Moji se nisu nadali prolasku,ali ja sam navijala za njih.

Iz naše smo škole na županijsko natjecanje prošle Marija Ferić i ja. Moram priznati da se tome nisam nadala jer je bilo sjajnih novinarskih radova. Jako sam sretna i nadam se da sam usrećila svoju učiteljicu koja je pomagala oko svega. Bilo mi je žao onih koji nisu prošli dalje,ali nije kraj svijeta.Važno je da je nama bilo lijepo.Na kraju smo pjevali karaoke,bilo je ludo.Voljela bih tako nešto ponoviti. Bio je to moj prvi nastup na LiDraNu.

Petra Tomić,7.a

objavio: Damir Iletić   datum: 26. 1. 2010.