Kviz u školskoj knjižnici

Dana 04. studenog u našoj je knjižnici održan kviz o Hansu Christianu Andersenu.U kvizu su sudjelovali učenici 2. razreda. Za kviz smo se pripremali čitajući bajke Hansa Christiana Andersena….

Prije samog kviza knjižničarka nam je malo pričala o životu danskog pisca Hansa Christiana Andersena. Nakon toga nas je podijelila u tri skupine po pet učenika., a svaka je skupina izabrala svoga vođu. Ja sam izabran za vođu svoje grupe.

Zatim nam je knjižničarka postavljala pitanja, unutar skupine smo se dogovarali,a vođa je odgovarao na pitanja. Moja je skupina na najviše pitanja odgovorila točno i pobijedila! Pitanja mi nisu bila jako teška jer sam se dobro pripremio za kviz. Također, pitanja su bila raznovrsna i zanimljiva.

Na neka pitanja smo imali ponuđene odgovore, a mi smo trebali odgovoriti koji je odgovor točan. Na neka smo pitanja odgovarali s da ili ne, a najteža je skupina pitanja bila ona u kojoj smo mi sami trebali reći odgovor. Bio  sam sretan i uzbuđen što sam bio vođa skupine koja je pobijedila! Osjećao sam se jako ponosno, a dobili smo i nagradu! Svaki učenik skupine koja je pobijedila na dar je dobio knjigu s bajkama Hansa Christiana Andersena.

Za kraj, moram reći da mi se kviz jako svidio i nadam se da ćemo opet ići u knjižnicu na nastavu.

David Dudaš, 2.r.

objavio: Damir Iletić   datum: 8. 11. 2010.