Sudjeluj u natječaju "Oboji svijet!"

Oboji svijet svojom maštom i kreativnošću. Sudjeluj u natječaju. Pokaži kako poštuješ različitost u svijetu oko tebe. smiley

Dragi učenici i učitelji,

pozivam vas da se ove školske godine uključite u natječaj Oboji svijet!

Snimajte, crtajte, pišite, pjevajte, stvarajte… o važnosti prihvaćanja i poštivanja različitosti u svakodnevnom životu, u školama, lokalnim zajednicama i u svijetu te obilježimo zajedno  i ovogodišnji Međunarodni dan tolerancije 16. studenog.

I ove školske godine sudjelovat ćemo u kreativnom natječaju Foruma za slobodu odgoja pod nazivom "Oboji svijet". Natječaj promiče toleranciju i poštivanje različitosti.

Pravila natječaja:

• Natječaj traje do petka, 25. listopada 2019. godine.
  • Na natječaj u našoj školi mogu se prijaviti radovi u kategorijama: fotografija, strip, plakat, priča, pjesma, video uradak, školski projekt te ostali načini kreativnog izražavanja. Tijekom natječaja odabiru se najbolji radovi u pojedinim kategorijama.
  • Svaki učenik koji se prijavljuje mora imati mentora. Rad se može prijaviti individualno ili u grupi školskih kolega i kolegica. Mentor/ica će zajedno s učenikom/com rad zatim predati školskom  Oboji svijet koordinatoru – pedagoginji.
  • Ako prijavljujete video, trajanje video uratka je do 5 minuta. Molimo vas da uz video uradak na prijavnici navedete likove, glumce, filmsku ekipu, glazbu i kratak opis radnje.
  • Fotografija, strip i plakat mogu se prijaviti kao grupni ili individualni rad. Ukoliko se prijavljuje grupni rad, broj učenika i učenica nije ograničen. Dimenzije fotografije, stripa i plakata nisu ograničene. Pjesma i priča se prijavljuju kao individualni rad.

Ljudi se razlikuju po mnogočemu, poput nacionalnosti, vjere, jezika, spolne orijentacije, osobnog i socijalnog identiteta, obiteljskog i socioekonomskog statusa, kulture, običaja, tjelesnog izgleda, obrazovanja te po mnogim drugim obilježjima. Svi mi tumačimo međusobne različitosti na brojne načine, a u ovom nas natječaju zanima:

enlightenedRazmislite:

Kako vi živite svoje različitosti? Gdje ih sve primjećujete? Kako razumijete različitosti koje vas okružuju? Kako prihvaćate različitosti i što poduzimate kako biste ih razumjeli? Na koji način doprinosite prihvaćanju i poštivanju različitosti unutar svoje okoline? Kako stvarate svoje stavove i razmišljanja o drugima i drugačijima?

☻Crtajte, pišite, stvarajte i prijavite se!

koordinatorica pedagoginja Monika Zrakić

objavio: Monika Zrakić   datum: 22. 10. 2019.