Nora Fora kvizovi,ankete,mozgalice...

Kviz znanja i opće kulture

1. sat: 8,00–8,45

2. sat: 8,50 – 9,35

3. sat: 9,40– 10,25

10,25 – 10,45 veliki odmor

4. sat: 10,45–11,30

5. sat: 11,35 – 12,20

6. sat: 12,25 – 13,10

7. sat:13,15 – 14,00

8. sat:14,05 –  14,50

9. sat:14,55 – 15,40

Vrijeme u Piškorevcima

Multimedijalne i edukativne igre za djecu predškolskog i školskog uzrasta

TV vodič
mojtv.hr - kompletan tv program

Prvi info vodič za klince i roditelje

Razmjena udžbenika

U knjižnici obilježen dan Danas ti čitam

Mjesec je hrvatske knjige tradicionalna manifestacija kojom se svake godine od 15. listopada do 15. studenog u cijeloj Hrvatskoj promiču knjige i čitanje kao društvenu vrijednost. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator su Knjižnice grada Zagreba. Kako je Europska komisija 2018. godinu proglasila godinom kulturne baštine, glavna je tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige Baš baština. Moto je (U)čitaj nasljeđe!, a glavni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta.

U sklopu spomenute manifestacije u našoj smo u knjižnici 23. listopada 2018. obilježili dan posvećen cjelodnevnom čitanju Danas ti čitam. Taj su dan jedan školski sat učenici osmog razreda Stjepan Adrić i Ana Hanulak čitali učenicima prvog razreda. Naša je knjižničarka Katarina Blažević izabrala deset zanimljivih djela dječje književnosti hrvatskih autora među kojima su bili zatupljeni priče, pjesme i igrokazi.

Čitanje smo počeli šaljivim pjesmama Kravski problemLuda gljiva na pregledu Zvonimira Baloga iz zbirke poezije Zlatna nit. Nakon pjesama, Ana je iz dječjeg časopisa Prvi izbor pročitala priču Sanje Pilić Najbolji prijatelj, koja govori o djevojčici Sari kojoj je najbolji prijatelj mobitel. Zatim je Stjepan iz zbirke priča Ankice Blažinović-Kljajo Meni je najbolje biti ja pročitao priču Mudrost. Priča govori o dvojici najbolih prijatelja koji su se na nogometnoj utakmici posvađali zbog postignutog gola.

Uslijedio je igrokaz pod nazivom Učena sova o mudroj sovi koja je željela ići u školu iz zbirke igrokaza Jadranke Čunčić- Bandov Tinka Fakinka. Priču o djevojčici koja je željela pronaći najbolju prijateljicu Prijateljica na dar  iz zbirke Meni je najbolje biti ja Ankice Blažinović-Kljajo pročitala je Ana. Pročitavši nam priču Je li najbolje biti dobar iz časopisa Prvi izbor Stjepan nas je potaknuo na razmišljanje zašto dobra djela ljudi iz naše blizine često ne primjećujemo. Uslijedio je još jedan igrokaz iz zbirke Tinka Fakinka Jadranke Čunčić-Bandov  pod nazivom Rođendanska čestitka, a zatim smo se pjesmama U restoranu za puževe i Kiša na ispitu još jednom vratili Zvonimiru Balogu i njegovoj zbirci pjesama Zlatna nit.

Kao najljepši dio ovog obilježavanja svakako bismo naveli iznenađenje koje su nama osmašima priredili prvašići. Naime, Marino Drenjančević i Ivan Petričević pročitali su nam pjesmu Zvonimira Baloga Miš iz crtića. Tko bi rekao da će prvašići čitati osmašima?! Treba spomenuti i kako je knjižničarka svima podijelila prigodne straničnike. Na obilježavanju dana Danas ti čitam bila je prisutna i naša pedagoginja Barbara Glavina koja je na kraju sata učenike prvog razreda pitala zašto je važno čitati.  Tako smo, čitajući cijeli sat, u knjižnici proveli ugodno vrijeme.

Kako smo obilježili dan Danas ti čitam, možete pogledati u kratkom videu koji je snimio Stjepan Šarčević, učenik osmog razreda.

Ana Hanulak i Stjepan Adrić, 8.razred

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2018.

« Studeni 2018 »