🎄Božićna akademija🎄

Već tradicionalno, i ove godine u našoj školi održana je svečana božićna akademija. Kroz razne recitacije, igrokaze i pjesme učenici su nam dočarali radost Božića i podsjetili sve prisutne da su najvažniji pokloni upravo ljubav i dobrota. Osim učenika i djelatnika škole, akademiju su došli pogledati i roditelji, bivši zaposlenici škole, predstavnici lokalne zajednice i naši bivši učenici.

Prvi su na pozornicu izašli članovi školskog zbora koji su izveli tradicionalnu skladbu Dobra večer te svima nama znanu pjesmu Djetešce nam se rodilo. Učenici 3. razreda izveli su nam recitaciju Pahuljasta priča, a učenici 4. razreda recitaciju Božićno drvce. Susret malog Isusa i Djeda Mraza približili su nam učenici 2. razreda Ivano Ares, Klara Galić, Bruno Matijević i Lara Vukoja igrokazom Neobičan susret.

Znamo da je Božić vrijeme darivanja te se trebamo upitati koliko su nam zapravo darovi važni. Jesu li nam ipak važniji ljudi od kojih ih primamo? Monolog Želio bih napisala je učiteljica Vedrana Solin, a izveo ju je učenik 4. razreda Antonio Matijević. A kakva bi to bila božićna akademija bez plesa i veselih ritmova. Učenici 3. razreda su nam se predstavili koreografijom na pjesmu Zvončići.

Dva kratka igrokaza izveli su nam učenici 5., a potom i 6. razreda. Mauro Jokić i Eva Petričević izveli su nam Šumsku šalu, a Ruža Ripić, Mia Ramač i Anamarija Hovanjec kratak Razgovor djevojčice i stabla. Učenica 6. razreda Emilija Tunjić izvela nam je na klasičnoj gitari skladbu Božićne pahulje, a recitaciju Brza brzina izveo je učenik 3. razreda Ivan Ripić.

Ove vam godine po prvi put na božićnoj akademiji Zumba kids plesači s instruktoricom Milom Spajić čestitali su nadolazeće blagdane s jednim božićnim klasikom Last Christmas. Učenica 5. razreda Tena Batinić napisala je i izrecitirala Pjesmu o Božiću i svim ljepotama koje taj blagdan donosi. Članovi folklorne skupine koju vodi učiteljica Nikolina Bunoza pokazali su nam dio onoga što su tijekom ovih nekoliko mjeseci uvježbali.

Može li Božić bez zvončića i poznate pjesme Jingle bell rock? Naravno da ne. A da i ove godine uživamo u tom veselom ritmu, pobrinuli su se naši prvašići. Učenici 4. razreda izveli su još jednu recitaciju o najljepšem božićnom ukrasu - Božićna jela, a svako dobro za Božić i u cijeloj novoj godini poželjeli su nam učenici 2. razreda s pjesmom Sretan božić i nova godina. Program smo završili skladbama Oj pastiri i Radujte se narodi koju su pripremili učenici školskog zbora.

Učenici su nas razveselili svojim nastupima te nam svima poželjeli sretan i blagoslovljen Božić.

objavio: Andrea Cezner   datum: 16. 1. 2024.