Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dana 12. listopada 2023. godine u našoj su školi obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Središnja tema bila je Zahvalnost za kruh, a obilježavanje je trajalo dva školska sata. Prvi su sat učenici zajedno sa svojim razrednicima i ostalim učiteljima na zadanu temu radili u učionicama, a drugi smo se sat svi okupili u blagovaonici.

Prvo smo se iz zahvalnosti za kruh pomolili Oče naš , a zatim su Eva Petričević i Tena Batinić, učenice petog razreda, izrecitirale pjesmice o kruhu. Eva je izrecitirala pjesmicu Kruh i pecivo Barice Galac, a Tena Kruh Tamare Vrbanović.

Učenice osmog razreda Gabriela Topalović i Petra Ripić napravile su zanimljivu prezentaciju o kruhu bez glutena, dok su učenici petog razreda izradili plakat pod nazivom Skoro sve o kruhu.

Učenici šestog i sedmog razreda recitirali su nam pjesmice o kruhu i plodovima zemlje. Naši najstariji učenici, osmaši, organizirali su prodaju palačinki kako bi prikupili financijska sredstva za nadolazeću ekskurziju. Na kraju smo svi uživali u delicijama, raznim proizvodima, koje su učenici pripremili zajedno sa svojim ukućanima i donijeli ih u školu.

I učenici područne škole taj su dan bili iznimno vrijedni. Oni su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili u svojoj školi u Novim Perkovcima sa svojom učiteljicom Ružom Adrić. Priredili su domaći kruh s domaćim pekmezima  od marelice, šljiva i smokava te kruh s masti i paprikom, a skuhali su i čaj. Odglumili su i igrokaze Brašnjava priča i Domaća zadaća za Dan kruha

Tako su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi obilježeni raznovrsnim i zanimljivim aktivnostima, a svakako smo i naučili nešto novo. Posebno zahvaljujemo mamama i bakama koje su i ove godine pokazale beskrajno veliko srce i vrijedne ruke.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Andrea Cezner   datum: 16. 10. 2023.