"Alkohol, vandalizam i mladi" preventivno predavanje

U srijedu, 4. listopada 2023. godine održano je preventivno predavanje za učenike 8. razreda. Tema predavanja bila je "Alkohol, vandalizam i mladi", a predavačica je bila Ivana Perić, policijska službenica za prevenciju.

U sklopu školskog preventivnog programa održano je predavanje za učenike 8. razreda "Alkohol, vandalizam i mladi" policijske službenice za prevenciju Ivane Perić. Cilj predavanja bio je učenicima ukazati na opasnosti zlouporabe alkohola te nužnost reagiranja na vandalizam te nasilje među djecom.

S obzirom na sve veći porast vršnjačkih sukoba i nasilja među vršnjacima, predavačica je posebno istaknula svijest o vlastitoj odgovornosti u ponašanju prema  drugima. Naglasila je da nasilje bilo koje vrste nije prihvatljivo ponašanje, da počinitelj nasilja uvijek snosi posljedice te da žrtve uvijek trebaju tražiti podršku i pomoć.

Ovim i sličnim aktivnostima borimo se protiv vršnjačkog nasilja, a održano predavanje jedno je od niza predavanja i radionica na temu nasilja među vršnjacima koje se održavajju u našoj školi. Ovim putem svim učenicima poručujemo da se obrate za savjet ili pomoć razrednicima ili stručnoj službi Škole ako doživljavaju nasilje od strane vršnjaka.

pedagoginja Monika Zrakić

objavio: Monika Zrakić   datum: 5. 10. 2023.