Sretni i ponosni: Naši učenici najboljim učeničkim podcastom osvojili put u Zagreb

Naši učenici Hrabri čuvari osvojili su nagradu za najbolji podcast i osigurali si mjesto na konferenciji "Potraga za boljim internetom" koja će se održati u Zagreb na Dan sigurnijeg interneta.

Učenici uključeni u izvannastavnu grupu Hrabri čuvari osmislili su i snimili podcast (video razgovor) na temu sigurnog korištenja interneta u sklopu natječaja U potrazi za boljim internetom povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. Zadatak je bio snimiti učenički audio ili video podcast na neku od tema iz kurikuluma Budi Internet genijalac. Navedeni kurikulum provodi se na izvannastavnoj grupi Hrabri čuvari te nastavi informatike.

Video su izradili učenici Tena Batinić, Eva Petričević, Šimun Ponjavić, Eva Markić, Lucija Milić, Ines Krišto, Mauro Jokić, Gabriel Rakušić i Mia Ramač pod vodstvom pedagoginje Monike Zrakić. Svoj podcast nazvali su Priče iz klupe, a prva tema s kojom su sudjelovali u ovom natječaju je "Mladi u online svijetu". Tijekom snimanja učenici su izrazili svoju kreativnost, znanje o sigurnom korištenju interneta i dobro se zabavili.

Ubrzo nakon slanja rada na natječaj stigao je odgovor s lijepim vijestima. Autori natječaja poručuju da svojim primjerima i savjetima naši učenici pokazuju kako djeca i mladi mogu biti odgovorni u digitalnom svijetu. Podcast Priče iz klipe izabran je u pet najboljih učeničkih podcasta te će biti predstavljen u Zagrebu na konferenciju Potraga za boljim internetom 6. veljače 2024. gdje će naši učenici sudjelovati u učeničkom panelu.

Nagrađeni podcast pogledajte ovdje:

Sretni smo i ponosni na ovaj uspjeh naših učenika. Čestitamo učenicima i mentorici na trudu i nagradi te im želimo sretan put u Zagreb.

smiley

Više o konferenciji

Prigodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta Udruga Suradnici u učenju, HAKOM i CARNET – Nacionalni CERT pripremaju tematsku konferenciju “Potraga za boljim internetom”, koja će se održati u utorak, 6. veljače 2024. u Hotelu International u dopodnevnim satima.  Program pogledajte u nastavku.

objavio: Andrea Cezner   datum: 22. 1. 2024.