EU Code Week u razrednoj nastavi

Učenici razredne nastave računalnim su aktivnostima obilježili Europski tjedan programiranja (EU Code Week). Europski tjedan programiranja je inicijativa koja slavi kreativnost, rješavanje problema i suradnju izraženu pomoću programiranja i računalnog razmišljanja. Učenje programiranja pomaže učenicima da shvate svijet oko sebe koji se brzo mijenja, prošire svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija i razvijaju vještine i sposobnosti kako bi istraživali nove ideje i bili inovativni.

Raznim aktivnostima smo obilježili ovaj događaj, a u provedbi aktivnosti sudjelovali su učenici razredne nastave s učiteljicom informatike. Učenici su se upoznali s pojmom algoritam te su nabrajali primjere algoritama iz svakodnevnog života (pranje ruku, put do škole..). Na računalu su uspješno slagali korake (algoritme) u aktivnostima - posadi biljku, izrada sendviča, kuhanje čaja, pečemo kolače.

U sljedećoj su aktivnosti naziva Robot algoritam morali su odrediti kojim putem žele ići od starta do cilja. Strelice su trebali usmjeriti u smjeru u kojem treba ići da bi stigli od jednog do drugog kvadrata. Za kraj su odigrali aktivnosti po želji (Memory, Make a robot, Codemoji, Alice in Wonderland..).

U računalnom dijelu su pomagali malom majmunčiću da dođe do škrinje s blagom, slaganjem blokova naredbi te dabru da sagradi branu. U navedenoj aktivnosti programirali su slaganjem blokova i to slijedom naredbi i ponavljanjem tj. sadržajima iz domene B. Računalno razmišljanje i programiranje s kojim će se učenici upoznati ove školske godine.

učiteljica Andrea Cezner

objavio: Andrea Cezner   datum: 23. 10. 2023.