~Život tinejdžera~

Velik broj tinejdžera voli čitati knjige, slušati različitu vrstu glazbe, plesati , baviti se ovim ili onim sportom…

Time dokazujemo da smo međusobno različiti. Život u pubertetu nije nimalo lak. Treba trpjeti sve što ti ne želiš, a moraš. Primjerice: svaki dan ići u školu i ustajati se u 7h, a rado bi se ustajao u 10h… Puno te stvari zna živcirati, ali se tome moraš prilagoditi. Moraš se truditi da poboljšaš odnose s prijateljima, da se slažeš s roditeljima, da imaš vremena za školu, prijatelje, rad i sve ostalo. U pubertetu se počinje razmišljati o pušenju, alkoholu, drogi… Konzumiranjem alkohola,droge i cigareta možemo nepovoljno utjecati na naše društveno okruženje i udaljiti drage ljude od sebe. Te nam stvari jako štete, to svi znamo. Svi idemo u školu i već znamo koju srednju školu želimo upisati, ali  moramo se potruditi i  postići bolje ocjene, jer je obrazovanje ključno za našu budućnost i treba  nam biti glavni prioritet. Poput tinejdžera diljem svijeta, posjećujemo  internetske stranice:Facebook,Twitter,My Space,MSN itd. Virtualno druženje s MySpacea ili nekog chatrooma može stvoriti želju ili potrebu da novog online prijatelja upoznamo i osobno, pogotovo ako živi u istom gradu ili čak susjedstvu. U tinejdžerskom društvu postoje grupe ljudi koji misle da su bolji i omalovažavaju  i vrijeđaju druge, zato možda izgube najvažnije osobe u životu. Važno je imati dobrog i vjernog prijatelja koji će te uvijek podržavati u svemu.

To su sve muke i radosti tinejdžerskog života.

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2015.

« Ožujak 2024 »