Natjecanje

Vremenik i upute za natjecanja i smotre 2012.

Na  stranicama škole objavljen je vremenik školskih, županijskih i državnih natjecanja i smotri u 2012. godini i opće upute za provedbu natjecanja.

Upute školama, učenicima/ama i mentorima/cama

1.1.      Škola će u pripremi i provedbi natjecanja i smotri:

• omogućiti učenicima/ama slobodan izbor raznovrsnih i kvalitetnih sadržaja na početku svake školske godine
  • izraditi ili odobriti programe izvannastavnoga rada ili dodatne programe kojima se potiču i razvijaju stvaralačke mogućnosti svakog/e učenika/ce
  • upoznati sve učenike/ce i njihove roditelje s programima rada škole, provedbom pojedinih natjecanja ili smotri te svakom učeniku/ci omogućiti slobodan izbor na kojem će natjecanju/natjecanjima ili smotri/smotrama sudjelovati
  • osigurati materijalne, tehničke i ostale potrebne uvjete za primjerenu razinu određenoga programa
  • sve oblike izvannastavnoga rada prikladno uklopiti u organizaciju radnog dana i tjedna da se ne bi ometalo ostvarivanje redovitih programa
  • kontinuirano senzibilizirati okruženje za rezultate rada škole i svakoga pojedinog učenika/ce i učitelja/ice ili nastavnika/ce
  • surađivati sa stručnim udrugama čiji su članovi odgojno-obrazovni radnici te stručnjaci iz pojedinih područja i specijalnosti, a za koje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa procjenjuje da pridonose kvalitetnom i stručnom ostvarivanju programa izvannastavnih aktivnosti, tj. natjecanja i smotri.

12.       Sudjelovanje učenika/ca i njihovih mentora/ica na određenim razinama natjecanja ili smotri škola će prijaviti povjerenstvu određene razine natjecanja ili smotre na propisanoj prijavnici. Prijavnica mora biti poslana nadležnom povjerenstvu najkasnije do dana utvrđenog pravilima odnosno programom pojedinog natjecanja ili smotre (poštom, elektroničkom poštom ili telefaksom). Nepotpune i nečitko ispisane prijave povjerenstvo neće prihvatiti.

1.3.      Škole domaćini u suradnji s drugim organizatorima i nadležnim povjerenstvom obvezatno obavještavaju sredstva javnoga priopćivanja o natjecanjima i smotrama koje organiziraju u svojoj sredini.

1.4.      Na državnu razinu natjecanja i smotri pozivaju se učenici/ce koje potvrdi državno povjerenstvo prema rezultatima postignutim na županijskoj razini u cijeloj zemlji.

Napomena: Svi pozvani učenici na državnu razinu natjecanja moraju znati svoj OIB, jer je potreban za unos u E-maticu i vrednovanje osvojenih mjesta.

1.5.      Učenici/ce i mentori/ice dužni su poštovati ove upute, pravila za pojedina natjecanja i smotre te programe povjerenstava i škola domaćina.

1.6.      Tijekom županijskih i državnih natjecanja i smotri nadležno povjerenstvo treba organizirati okrugle stolove i tematska predavanja te omogućiti održavanje stručnih razgovora i objašnjavanje mogućih nejasnoća u pravilima natjecanja ili smotre.

Priloženi dokumenti:
Skolska,_zupanijska__i_drzavna_razina.xls (26.50 KB)

objavio: Damir Iletić   datum: 8. 12. 2011.