Božićna akademija

Kako je to običaj u našoj školi, i ove se godine održala božićna akademija zadnji dan prije zimskih praznika. Sudjelovali su članovi zbora, dramske skupine i oni najmanji, učenici razredne nastave. Prisutni su bili djelatnici škole, roditelji, bivši učenici te ostali mještani našega sela.

Učenici su pokazali svoje talente te dokazali kako se trudom i radom može postići nešto posebno, a to je upravo ova naša priredba.

Zbor nas je uveo u božićno raspoloženje pjesmom Spavaj mali Božiću koju su pratili solisti na bisernici i metalofonu.

Unatoč lijepom i toplom vremenu, učenici su pripremili igrokaze, pjesme i recitacije na temu zime i  svima nama dočarali snježni Božić. Program su otvorili učenici 3. razreda s pjesmom Pada snijeg. Kada ga dovoljno napada, onda rado pravimo snjegovića pa smo slušali recitaciju Život jednog snjegovića koju su izvele učenice 5. b razreda Kiara Nerovčić i Ivona Milošević. Nakon toga smo vidjeli kratak igrokaz Zeko i snjegović, učenice 2. razreda Mia Ramač i Emilija Tanjić.

Članovi dramske skupine uljepšali su nam nadolazeće blagdane Božićnom pričom. Recitaciju Hrvatski Božić čuli smo od učenika 3. razreda. Što pokloniti našem malom Isusu, otkrili su nam učenici 2. razreda. Nikako ne smijemo zaboraviti ni Djed Božićnjaka o kojem nam je govorila Eva Petričević. Pored svi lijepih karakteristika koje čovjeka određuju, postoji i ona ružna koje se trebamo riješiti, a to je oholost. O njoj su nam govorili učenici 4. razreda kroz igrokaz Kuglice oholice. Puno je želja u ovo blagdansko vrijeme, ali od svega je najvažnije zdravlje i mir u srcima sviju nas. O tome su nam govorili učenici 3. razreda recitacijom Bude li.

Završni dio programa protekao je u pjesmi i plesu. Prvi su bili učenici 2. razreda s pjesmom Zažmiri i zaželi, a za kraj smo ostavili naš zbor s pjesmom Zvončići.

Učenici su nas razveselili svojim nastupima te nam svima poželjeli sretan i blagoslovljen Božić.

Sve fotografije pogledajte ovdje.

Učenice 7.razreda Iva Galić i Lea Jakovljević

objavio: Administrator   datum: 23. 12. 2019.