Zdrava prehrana i odgovorno ponašanje prema hrani - radionice u predmetnoj nastavi

U četvrtak 17. listopada 2019. obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Svjetski dan hrane.   U predmetnoj nastavi organizirali smo radionice na temu "Zdrava prehrana i odgovorno ponašanje prema hrani".  U nastavku vijesti pogledajte što smo radili.

U 5. razredu učenici su računali indeks tjelesne mase, prezentirali piramidu zdrave prehrane te napravili kviz „Jedeš li zdravo?“.

U 6. razredu učenici su uspoređivali energetske vrijednosti zdravih i nezdravih grickalica, računali potrošnju kalorija u svakodnevnim aktivnostima te ispisivali dodatke u hrani i zanimljive činjenice o hrani.

U 7. razredu učenici su pravili zdrave smoothije od voća i povrća, govorili o njihovim energetskim vrijednostima te izradili plakat.

Naši najstariji učenici u 8.a razredu održali su predavanje na temu „Pretilost u nas i u svijetu“ i pripremili kviz o zdravoj hrani, a u 8.b učenici su izradili prezentaciju o zdravoj prehrani pomoću koje su objasnili zašto je važna zdrava prehrana, što sve treba uključivati i kako se pravilno odnositi prema hrani.  Učenici su kod kuće pripremili tradicionalna jela od kruha i tijesta koja su kušali na radionicama.

U našoj školskoj kuhinji učenicima su ponuđeni zdravi kuhani obroci. Sada kada su saznali zašto je važno zdravo se hraniti i kako se odgovorno ponašati prema hrani, nadam se da će naši učenici jesti više kuhanih obroka i kod kuće i u školi koji će im dati energiju i snagu za nošenje sa svim školskim izazovima.

Dobar tek svima! 😊

pedagoginja

objavio: Monika Zrakić   datum: 23. 10. 2019.