Polaznici predškole upoznali svoju buduću učiteljicu

U suradnji s odgojiteljicom Ljubicom Jurić koja vodi grupu predškole DV „Đakovo“ podružnica Piškorevci, naši predškolsci posjetili su svoju buduću učiteljicu Marijanu Šimić i njezin četvrti razred. Upoznali su se s učiteljicom i njezinom pripravnicom koje će ih dočekati na jesen, a učenici četvrtog razreda ispričali su im što ih čeka u „pravoj“ školi.

Nakon tople dobrodošlice, polaznici predškole predstavili su nam se pjesmom. Slijedilo je međusobno upoznavanje, a zatim su učenici četvrtog razreda i učiteljice Marijane Šimić i Ivane Dolčić zaigrale su s predškolcima igru pogađanja boja. Nekoliko predškolaca bacalo je kocku s bojama, a zatim su u učionici pronalazili stvari određene boje. Na taj način ponovili smo i brojeve koji su bili pričvršćeni na ploču. Nakon toga predškolsci su bili podijeljeni u nekoliko radnih skupina. Svaka skupina imala je svoj zadatak, a oni su bili razni: od crtanja životinja i igranja društvenih igara, do slaganja slagalice i ponavljanja brojeva.

Kad su se svi umorili od ovih teških zadatka, malo smo se opustili uz glazbu i ples. Učenici i predškolci u parovima zaigrali su „ples sa stolicama“, a nakon toga su učenici četvrtog razreda pokazali predškolcima svoju točku koju su uvježbali za Dan škole.

Za kraj učenici su podijelili poklončiće svojim nasljednicima. Polaznici predškole dali su nam do znanja da su spremni za pravu školu i jedva čekaju sjesti u školske klupe.

objavio: BARBARA GLAVINA   datum: 25. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »