Literarni natječaj za Valentinovo

Naša je škola na inicijativu knjižničarke Katarine Blažević i ove godine provela natječaj za najbolji literarni rad povodom Valentinova. Svi učenici naše škole tako su imali priliku biti kreativni te izraziti svoje emocije kroz pjesmu ili priču ljubavne tematike.

O najboljem radu odlučilo je povjerenstvo sastavljeno od knjižničarke Katarine Blažević i učiteljice hrvatskog jezika Ivane Arambašić. Na natječaj je pristiglo dvanaest radova, a najbolji je rad proglašen na samo Valentinovo.

Ove je godine najbolji literarni rad bila pjesma Ljubav  Ivane Vidaković, učenice četvrtog razreda. Kako je na Valentinovo ujedno i Međunarodni dan darivanja knjiga, naša mlada književna nada za nagradu je dobila knjigu- roman poznatog hrvatskog književnika Mire Gavrana Kako je tata osvojio mamu. Nagradu je uručio ravnatelj Damir Iletić.

Ivanina je pjesma poslana u časopis Smib, a nadamo se da će biti objavljena do kraja ove školske godine. Ovakvim aktivnostima stručni suradnici i učitelji naše škole žele učenike potaknuti na kreativnost,izražavanje emocija i čitanje knjiga, razvijati kritičko mišljenje te se udaljiti od tradicionalne frontalne nastave.

knjižničarka Katarina Blažević

LJUBAV

Ljubav je nešto u iskri plamena

kao da dođeš nekome do ramena.

Ljubav je leptir što krila širi,

ljubav je nešto što tebe i frenda brzo miri.

Ljubav te dira

ljubav ti ne da mira.

Ljubav je velika vreća,

u kojoj se nalazi moja i tvoja sreća.

Kad osjetiš da te u srcu nešto tišti,

to je neuzvraćena ljubav koja neprestano vrišti.

Ivana Vidaković, 4. razred

objavio: Administrator   datum: 16. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »