PROJEKT "Vrijedi - štedi"

Stari  sam kruh, no zlata vrijedim
hranim te i novčiće ti štedim.

Ovim su  stihovima učenici i učiteljice razredne nastave OŠ Matija Gubec, Piškorevci nastavili s prošlogodišnjim humanitarnim djelovanjem.

Projektom Vrijedi – štedi , nositeljice učiteljice Vedrane Solin, učenici i učitelji razredne nastave prikupljali su novčana sredstva za djecu Afrike. Tjednima su marljivo prikupljali stari kruh, rezali ga, sušili, pekli, mijesili i usitnjavali. Od toga su kruha sami rezali kockice za juhu i krušne mrvice.

Osim krušnih mrvica, brusketa, kockica za juhu i pohanoga kruha bilo je i svježih pekarskih proizvoda kojima su se roditelji priključili projektu.

Humanitarna je prodaja proizvoda organizirana ispred škole, 27. 10. 2016.

„Razgovarajući s kruhom“  i o kruhu živopisnim stihovima obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Svjetski dan štednje.

Na kraju ovoga projekta učenici su shvatili vrijednost staroga kruha, kao što i kaže „naš prijatelj kruh“ u pjesmi učiteljice Vedrane Solin:

„Neki ljudi me ne vide često, nemaju te sreće
Sjeti se toga kad me poželiš baciti u smeće.
Nakon isteka roka iskoristit me se može,
I zato još jednom hvala na ovom blagoslovu Bože!“

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »