Sretan nam Dan naše Škole, neka ona bude mjesto koje sva djeca vole

Ova školska godina je sve samo ne  obična. U rujnu je počela Škola za život, kurikularna reforma obrazovanja u Republici Hrvatskoj, krajem listopada učitelji i drugi djelatnici u školstvu borili su se za jednakost svojih prava, a ovo proljeće obilježeno je pandemijom korona virusa zbog koje smo trenutno u jedanaestom tjednu nastave na daljinu.

Crteži učenika 1. razreda

Sve do ovoga tjedna naša škola bila je prazna, bez onog najbitnijeg što joj daje život, a to su smijeh i žamor naših učenika.  Na školskim hodnicima mogli ste sresti ravnatelja, ponekog učitelja i zaposlenika škole.  Učenika nije bilo. Sva naša nastava odvijala se na nekom tamo „oblaku“ u grupama zvanim Teams, Viber, Gmail i slično. Na sreću, od ponedjeljka najmlađi učenici, svi učenici od 1. do 4. razreda, vratili su se u svoje klupe. Škola je barem jednim dijelom vratila svoj sjaj.

Danas slavimo Dan škole. Tradicionalna svečana akademija otkazana je, ali postoji jedna stvar koja se unatoč svemu nikada ne mijenja. To su trud i rad naših vrijednih učenika, njihovi uspjesi i znanje koje stječu svakim danom svog odrastanja. Ovom prilikom pokazat ćemo radove naših učenika nastale tijekom nastave na daljinu i pohvaliti najuspješnije.  Školska 2019./2020. godina naučila nas je koliko je bitno znanje, obrazovanje, prilagodba na neočekivane situacije i suradnja među svima nama. Preko noći našli smo se u nastavi na daljinu. Učitelji su brzo promijenili svoj način rada i uspješno nastavili održavati nastavu, a učenici se prilagodili virtualnim učionicama i školi na daljinu uz podršku svojih roditelja. Svi su odradili odličan posao i svima sretan Dan škole. Posebno pohvaljujemo one najuspješnije i najmarljivije učenike.

Pohvale i nagrade

Za uspjeh učenicima osmih razreda

Posebne pohvale za učenike koji su svih osam godina provedenih u našoj školi imali odličan uspjeh i uzorno vladanje, a to su:

• Ivona Bilić,8.a - pohvala za odličan uspjeh i uzorno vladanje
  • Tea Antunović, 8.a -  pohvala za odličan uspjeh
  • Marija Lukić, 8.a -  pohvala za odličan uspjeh

Za uspjeh na natjecanjima

Iako su natjecanja otkazana, ponosni smo na mentore i učenike koji su se plasirali na županijska natjecanja.  Posebne pohvale:

• Ivoni Bilić iz 8.a za plasman na županijsku razinu natjecanja iz čak tri nastavna predmeta: geografije kod mentora učitelja Ante Bobana, fizike kod mentorice učiteljice Marije Matković i povijesti kod mentora učitelja Petara Mikuša

• Petri Lukić iz 7. razreda za plasman na županijsku razinu natjecanja iz dva nastavna predmeta: geografije kod mentora učitelja Ante Bobana i povijesti kod mentora učitelja Petara Mikuša

• Kiari Nerovčić (5.b) i Miji Majer (6. razred) za plasman na županijsku razinu natjecanja mladih tehničara kod mentora učitelja Darka Dujmovića,

• Mariji Lukić (8.a), Veroniki Ripić (7.razred) i Ivanu Vrtariću (5.a) za plasman na županijsku razinu natjecanja iz geografije kod mentora učitelja Ante Bobana.

Foto-galerija radova naših učenika

Naši učenici pokazali su informatičke vještine u nastavi na daljinu.  Redovito su čitali obavijesti i upute učitelja, slali svoje zadaće, rješenja i radove. Radovi koji su se svojom kvalitetom i kreativnošću posebno istaknuli objavljujemo u foto galeriji koja prati ovaj članak, a možete ju pronaći ovdje.

U foto-galeriji nalaze se likovni radovi,  fotografije tehničkih tvorevina i radova nastalih u online aplikacijama kao što su OneNote Digitalna bilježnica, 3D i računalno crtanje te računalno programiranje. Tu su i radovi učenika koji su pokazali su svoju kreativnost šivanjem odjevnih predmeta, izradom diploma za roditelje i stripova nakon čitanja lektire "Mama je kriva za sve". Pogledajte plakat na engleskom jeziku o izmišljenoj izvannastavnoj aktivnosti „Magic club“ i pročitajte sastav o sličnostima Robina Hooda i Čaruge. Pogledajte kako izgleda digitalna razglednica na njemačkom jeziku, herbarije učenika 4. razreda i crteže kojima nam naši najmlađi prvašići poručuju kako vole svoju školu.

Tekstovi, pjesme i prezentacije naših učenika u prilogu

U prilogu ovog članka pogledajte odlične Power Point prezentacije o glazbenim instrumentima i optičkim iluzijama, zaigrajte igru asocijacije te pročitajte pjesme naših učenika. Na kraju pogledajte  kako su naši učenici uspješni u objavljivanju digitalnih sadržaja korištenjem Sway aplikacije.

Marija Lukić:    Nacionalni park Mljet

Ivona Bilić:       Maria Sklodowska-Curie

Luka Ferić:       Tehnička kultura u izboru zanimanja - autoelektričar

Andrej Brlošić: Tehnička kultura u izboru zanimanja - geodetski inženjer

Iako smo našu Školu preselili iz stvarnog u virtualni svijet i jako nam nedostaju stvarni razgovori, učenja i druženja, danas trebamo biti sretni i ponosni jer danas je dan svih nas i zato:

„Sretan nam Dan naše škole – neka ona bude mjesto koje sva djeca vole“.

pedagoginja Monika Zrakić

objavio: Monika Zrakić   datum: 29. 5. 2020.

« Ožujak 2024 »