Obavijest o održavanju nastave na daljinu u Osnovnoj školi Matija Gubec Piškorevci

Poštovani roditelji i učenici,

u nastavku ove vijesti saznajte sve informacije o održavanju nastave na daljinu. Sukladno uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja, od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine odvijat će se nastava na daljinu u planiranom trajanju od dva tjedna.

Organizacija nastave na daljinu

RAZREDNA NASTAVA

Učenici od 1. do 4. razreda nastavu mogu pratiti svaki dan na  3. programu HRT-a pod nazivom Škola na Trećem u terminima programa:

1. razred  08:00 sati
  2. razred 09:00 sati
  3. razred 10:00 sati
  4. razred 11:00 sati

U poslijepodnevnim satima su reprize sadržaja po razredima.

Učenici prate nastavu u terminu svoga razreda, a učitelj će im dati radne zadatke. Učitelji će sve informacije prenijeti roditeljima.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Tko od roditelja nema osigurano čuvanje djeteta uz nadzor, odnosno čija djeca ne mogu samostalno ostati kod kuće,  molimo da se jave razrednicima. Djeca mogu u ponedjeljak doći u školu.

PREDMETNA NASTAVA

Učenici od 5. do 8. razreda nastavu će pratiti u virtualnim učionicama  putem aplikacije Office 365. U virtualnoj učionici  dobit će upute i zadatke od učitelja koje trebaju izvršiti tijekom dana. O svome radu dobit će povratnu informaciju od učitelja koji prate aktivnost učenika. Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku. Uz to, učenici od 5. do 8. razreda nastavu mogu pratiti u programu Sportske televizije  u sljedećim terminima:

• 5. razred OŠ 8 – 9.30 h MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM
  • 6. razred OŠ 9.30. – 10.45. h POV, MAT, PRI, ENG, NJEM
  • 7. razred OŠ 10.45 – 11.50 h MAT, HRV, BIO, GEO
  • 8. razred OŠ 11.50 – 12.45 h HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM
  •

U ponedjeljak u 10:00 sati učenici 5. i 7. razreda, te nekoliko učenika 6. i 8. razreda (po dogovoru s ravnateljem) trebaju doći u školu preuzeti tablete. Za sve potrebne informacije mogu se obratiti razrednicima.

VIRTUALNE UČIONICE

Virtualni razredi Osnovne škole Matija Gubec Piškorevci

5.a razred

5.b razred

6.razred

8.a razred

8.b razred

Molimo sve učenike od 5. do 8. razreda da se prijave u virtualnu učionicu svoga razreda i jave razredniku.

Obaviještavamo sve učenike od 5. do 8. razreda da će im učitelji slati svoje materijale i upute u virtualne razrede. Nastava će se održavati prema uobičajenom školskom rasporedu. Ukoliko bude tehničkih problema s korištenjem aplikacije Office 365 i virtualnih učionica, učitelji će materijale slati učenicima elektronskom poštom  - e-mailom.

enlightenedNa ovoj poveznici možete pogledati upute vašeg vršnjaka o korištenju Office 365 usluga i Teams aplikacije:

https://www.youtube.com/watch?v=Nkc7Uu-7lYg  laugh

objavio: Monika Zrakić   datum: 15. 3. 2020.