Književni poligon

Ove školske godine pročitane knjige ne vraćamo na police.  Ne želimo da pročitane priče budu zaboravljene. Iskoristit ćemo ih za stvaranje vlastitih zamisli i uradaka.

Uključili smo se u projekt Književni poligon u suradnji s Osječkom udrugom Klikeraj. Cilj projekta je poticanje čitalačkih navika kod učenika prvih četiriju razreda osnovnih škola. Svi učenici razredne nastave sudjelovati će u projektu sa svojim učiteljicama, a projekt se provodi u suradnji sa stručnom suradnicom pedagoginjom.

Kako je čitanje lektire sve veći izazov za mališane, želimo na kreativan način pristupiti čitanju lektire. Tako će lektirna djela poslužiti kao inspiracija za stvaranje literarnih radova, ilustracije, glumu, radio drame, novine, TV emisija i slično.

Književni poligon provodi se treću godinu za redom, do sada je sudjelovalo više od 20 škola na području Slavonije, a mi smo se prvi puta uključili kao škola partner. Očekujemo da ćemo kreativnim radovima probuditi ljubav prema knjizi kod učenika i usput se svi skupa zabaviti.

O Klikeraju:

Klikeraj čini tim psihologa i edukatora okupljenih oko ideje stvaranja poticajnog okruženja za razvoj dječjih kognitivnih potencijala. Obogaćivanjem sredine nastojimo stvoriti uvjete za istraživanje dječjih interesa te poticanje kognitivnog razvoja kod mališana predškolskog i školskog uzrasta. Više o Klikeraju saznajte na njihovim web stranicama: https://klikeraj.hr/

objavio: Monika Zrakić   datum: 16. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »