Učenici od 1. do 4. razreda na jednodnevnom izlet u Vukovaru

Učenici od 1. do 4. razreda sa svojim su učiteljicama 26. travnja bili na jednodnevnom izlet u Vukovaru – gradu heroju.

Foto-galerija

Po dolasku u Vukovar posjetili smo Muzej vučedolske kulture, jedan od najznačajnijih arheoloških lokaliteta u Europi. Posjetili smo Memorijalno groblje na čijem se Memorijalnom trgu nalazi brončani spomenik sa vječnim plamenom.

Tijekom razgledavanja grada vidjeli smo simbol Vukovara – Vukovarski vodotoranj. Šetnja uz Dunav dovela nas je do Spomen križa posvećenog svim poginulim braniteljima tijekom Domovinskog rata.

Nakon šetnje i novih znanja imali smo vremena za kratki odmor koji smo zasladili sladoledom.

Nezaboravan doživljaj izazvala je tzv. ,,šetnja Dunavom'', panoramska plovidba po Dunavu vodenim autobusom Bajadera.

Nakon plovidbe dunavskim rukavcima slijedio je posjet Memorijalnom centru Domovinskoga rata koji je smješten u prostoru Vojarne 204. brigade  Hrvatske vojske Vukovar. Ondje smo razgledali zanimljive izložbe, slušali predavanje i upoznali se s raznim vrstama vojnih vozila, oružja, zemunica i tehnikama ratovanja.

Kući smo se vratili u poslijepodnevnim satima ispunjeni novim znanjima i dojmovima.

Gabrijela Baltić

objavio: Administrator   datum: 5. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »