Uspješno održana Večer matematike

Jučer je naša škola po prvi put sudjelovala u projektu Večer matematike.  To je manifestacija koju organizira Hrvatsko matematičko društvo. Provodi se na raznim mjestima  diljem Republike Hrvatske već  petu godinu za redom.

Večer matematike organizirale su učiteljice razredne nastave Gabrijela Baltić, Nikolina Ripić, Marijana Šimić i pedagoginja Monika Zrakić.

Program je počeo u holu škole gdje su nas pozdravili ravnatelj i organizatorice. Matematičke igre održavale su se u četiri razreda, a u njima su mogli sudjelovati i roditelji koji su se odazvali u velikom broju. Ne smijemo zaboraviti ni volontere, učenike petog, šestog i sedmog razreda, koji su pomagali u igrama i upućivali na pravila igre.

U svakom razredu bilo je šest matematičkih centara, a igrači su dobili svoje PUTOVNICE pomoću kojih su prelazili iz centra u centar. Igrači su igrali igre s drugim učenicima, sa starijom braćom i sestrama te s roditeljima. U ovoj matematičkoj zabavi uživali su i mali i veliki. Ukupno je sudjelovalo 49 učenika razredne nastave, 28 roditelja, 36 volontera – učenika predmetne nastave. A zanimljivim igrama nisu mogli odoljeti ni učitelji ni ravnatelj, pa su i oni zaigrali. Na kraju smo se svi počastili grickalicama i sokovima.

Cilj ovog projekta je širenje ljubavi prema matematici i otkrivanje ponekad zaboravljene zabavne strane matematike. Mi smo se uvjerili da matematika može biti jako zabavna, i odlično se družili. No, sve što je dobro kratko traje. Nadamo da će se Večer matematike uskoro ponoviti.

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto galeriji http://os-mgubec-piskorevci.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=135 .

Andrej Jurman i Lana Vukadin 6.a

objavio: Monika Zrakić   datum: 8. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »