Osmaši u Vukovaru

Učenici 8.a i 8.b razreda u pratnji razrednica Katice Salamon i Barbare Pavić te učitelja Povijesti Petra Mikuša, posjetili su Vukovar 25. i 26. rujna 2017. u sklopu projekta ˝Posjet osmih razreda Vukovaru˝.

Cilj projekta je bio osvijestiti učenike o vrijednosti Domovinskog rata te značaju ˝Bitke za Vukovar˝ u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske. Tijekom dva dana boravka u Vukovaru osmaši su posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar te su u istom imali priliku poslušati predavanja ˝Domovinski rat˝ i ˝Bitka za Vukovar˝. Također su posjetili brojne povijesno-kulturno značajne lokacije poput Gradskog muzeja Vukovar, Muzeja vučedolske kulture, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata te masovnu grobnicu Ovčara. Na kraju projektnog programa učenici su poslušali predavanje Škola mira čiji je cilj bio da učenici odnesu sa sobom poruku mira, nenasilja i tolerancije. Učenice Ines Milić (8.a) i Ana Hanulak (8.b) predstavile su školu u kvizu Živjeti Vukovar te su osvojile 3. mjesto.

objavio: Administrator   datum: 10. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »