Info dan projekta Učimo zajedno 4

U Osnovnoj školi Matija Gubec Piškorevci u ponedjeljak, 31. svibnja 2021. održan je Info dan u okviru projekta Učimo zajedno 4. Projekt osigurava pomoćnike u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju te promiče inkluzivno obrazovanje i uključenost učenika s teškoćama u razvoju u redovnu nastavu.

Program info dana Učimo zajedno 4

•  Prezentacija projekta Učimo zajedno
  •  Stručno predavanje „Podrška učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu“
  • Iskustva sudjelovanja u projektu – učitelji
  •  Druženje uz osvježenje

Na Info danu projekta sudjelovali su učitelji i stručni suradnici škole, potencijalni budući pomoćnici i zainteresirani roditelji.

Na početku programa pedagoginja je prezentirala projekt Učimo zajedno 4, njegov značaj, aktivnosti i svrhu. U sklopu prezentacije predstavljena je važnost projekta za promicanje inkluzivnog obrazovanja. Nakon toga pedagoginja je održala stručno predavanje Podrška učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu. U predavanju pedagoginja je  predstavila načine podrške učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu. Zatim je objasnila postupak uključivanja pomoćnika u nastavi te govorila o inkluzivnom obrazovanju i suradnji s pomoćnicima u nastavi. Osim toga, predstavila je nove smjernice učiteljima za rad s pomoćnicima u nastavi i prikazala program rada pomoćnika u nastavi.

Nakon predavanja i prezentacije projekta, iskustva iz prve ruke o sudjelovanju u ovom projektu iznijeli su učitelji, a roditelji i potencijalni pomoćnici pokazali su zanimanje postavljanjem pitanja učiteljima. Info dan završio je druženjem uz osvježenje. Sudionici su se osvježili sokom, keksima i grickalicama razgovarajući o ovoj temi.

Zaključeno je da se u Školi ostvario veliki pomak u promicanju inkluzivnog obrazovanja i senzibilizacije drugih učenika kroz sudjelovanje u ovom projektu.

objavio: Benić Marija   datum: 2. 6. 2021.